رابط تیپ در تیپ کشویی در آبیاری قطره ای

نوار آبیاری یکی از پرکاربردترین لوازم آبیاری قطره‌ای است که این روزها برای آبیاری گیاهان مختلفی مانند گوجه‌فرنگی، خربزه، سیب‌زمینی، پیاز، خیار، سبزیجات، کدو، بادمجان و حتی گندم و کلزا و کنجد نیز  مورد استفاده قرار می‌گیرد. از رابط تیپ در تیپ کشویی جهت اتصال دو تکه نوار آبیاری به یکدیگر استفاده می‌شود.

 

رابط تیپ در تیپ کشویی

 

 

کاربرد رابط تیپ در تیپ 

در مواردی ممکن است نوار آبیاری در هنگام تولید دچار مشکل جزئی شده باشد و یا حتی در چند متر طول آن خروجی آب تعبیه نشده باشد. این ایرادات پس از پهن کردن نوار آبیاری در سطح زمین و انجام عملیات آبیاری مشخص می‌شود. در این حالت معمولاً بخش معیوب برید شده و توسط رابط تیپ در تیپ کشویی و بریده‌ای از نوار آبیاری، وصله‌ای به جای آن قرار می‌گیرد.

همچنین در طول فصل کشت ممکن است در اثر تردد ماشین‌آلات کشاورزی و کارگران و یا وجود حیوانات جونده، بخشی از نوار آبیاری آسیب ببیند. در این حالت نیز مانند مورد بالا توسط رابط تیپ در تیپ کشویی و بریده‌ای از نوار آبیاری، وصله‌ای به جای قسمت آسیب‌دیده قرار می‌گیرد.

 

نحوه استفاده از رابط تیپ در تیپ کشویی

ابتدا مهره‌های روی رابط تیپ در تیپ کشویی را عقب بدهید. سپس نوار آبیاری در قسمت لوله‌ای شکل اتصال جا انداخته و توسط فشار دادن آن را به سمت میانه اتصال ببرید. در حالی که نوار آبیاری را در وسط اتصال توسط یک‌دست محکم نگه داشته‌اید، توسط دست دیگر مجدداً مهره را به جلو بکشید تا نوار آبیاری در جای خود محکم شود. این کار را برای مهره دیگر نیز انجام دهید.

 

 


مشخصات فنی نوار آبیاری قطره ای شرکت ارجان پلاست روناک


 

 

اتصالات آبیاری قطره ای

اتصالات قطره ای پلی اتیلن از انواع اتصالات بسیار پر کاربرد در آبیاری تحت فشار در صنعت کشاورزی می باشد و جهت آب بندی و ایمنی لوله ها ، تنظیم جریان آب ، تغییر سایز لوله و تغییر مسیر جریان قایل استفاده است. اتصالات آبیاری شامل انواع بست ها، زانوها، تبدیل ها، سه راهی ها و سر شلنگ ها می باشد و در انواع سایزهای مختلف و با ضخامت های متفاوت برای انواع سایز لوله ها تولید و استفاده می شود.

 

با استفاده از اتصالات آبیاری قطره ای صرفه جویی در میزان آب و هزینه های  آبیاری قطره ای هزینه های بهره برداری را کاهش می دهد و این مسئله اساسی در این روش جدید است . سیستم های  قطره ای به آب کمتری  نسبت به سایر سیستم های  متداول آبیاری نیاز  دارد .

 

 

 

ما را در سایر رسانه ها دنبال کنید.

اینستاگرام
واتس آپ
آپارات

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *