علت دوست داشتن ظروف پلاستیکی

 

دلیل رضایتمندی مردم از ظروف پلاستیکی بسته بندی مواد غذایی

راز محبوبیت ظروف بسته بندی پلاستیکی

ما ظروف پلاستیکی را خیلی دوست داریم چون از هدر دادن مواد غذایی متنفریم.

هدر رفتن مواد غذایی برای  بسیاری از ما یک مشکل بزرگی است.

همه ما از هدر دادن غذا متنفریم و در رستوران ها و کافه ها، سلف های دانشگاه و … شاهد این صحنه هستیم ، به میزان غذایی که دور می ریزیم ،به همان اندازه هم پول دور ریخته می شود. اما بیایید از زاویه دیگری به این موضوع نگاه کنیم:

تأثیر مضر دور ریختن غذا بر محیط زیست! با توجه به اینکه بسیاری از مردم از این ضرر بی خبرند.

یک نظرسنجی در سایت Plastics Make It Possible انجام شد نشان داد که 70 درصد از آمریکایی ها می گویند که هدر دادن مواد غذایی در ایالات متحده آن ها را اذیت میکند. حالا دلیل آنها چه بود؟ بسیاری از آن ها می گفتند پول زیادی هدر میرود و عده ای دیگر ناراحت انسان هایی بودند که گرسنه هستند.

اما به عنوان یک کشور آگاه، به نظر نمی رسد که خیلی از مردم از تأثیرات زیست محیطی مواد غذایی تلف شده آگاه باشند. این بررسی نشان می دهد که تنها حدود 15 درصد از ما ارتباط بین مواد غذایی تلف شده و تأثیر زیاد آن بر محیط زیست را میدانیم. جالب است که ، یک نظرسنجی توسط دانشگاه جان هاپکینز تقریباً همین مسئله را بررسی کرده است : تأثیرات زیست محیطی، در بین دلایل شرکت کنندگان در نظرسنجی برای کاهش ضایعات مواد غذایی در رده آخر قرار گرفت.

بنابراین ارتباط بین مواد غذایی تلف شده با محیط  زیست را کمی مورد بررسی قرار دهیم … و سپس بررسی خواهیم کرد که چرا بسته بندی مناسب – از جمله ظروف پلاستیکی مدرن و بسته بندی های پلاستیکی، کیسه فریزر ها و … می توانند نقش مهمی در جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایی ایفا کنند.

 

 

 EPA می گوید:

خب تا اینجا ، قانع شدیم که این یک مشکل زیست محیطی بسیار بزرگ است .

آخرین نکته: لحظه ای تصور کنید تمام وقتو انرژی و منابع، درگیر تهیه غذای ما است. و سپس تصور کنید که 40 درصد از آن را به سادگی دور میریزیم .

 

 

 

ظروف پلاستیکی بسته بندی مواد غذایی ارجان پلاست


مشخصات ظروف پلاستیکی بسته بندی مواد غذایی، تولید شده توسط شرکت ارجان پلاست روناک


 

 

 

نقش بسته بندی پلاستیکی

به نظر می رسد بسیاری از مردم از نقش بسته بندی پلاستیکی در جلوگیری از اتلاف مواد غذایی آگاه نیستند. به عنوان مثال ، بررسی انجام شده توسط سایت Plastics Make It Possible نشان داد که تنها 46 درصد از مردم معتقدند که بسته بندی پلاستیکی مناسب باعث جلوگیری از اتلاف مواد غذایی می شود.

بسته بندی مناسب یک سرمایه گذاری عاقلانه است زیرا باعث صرفه جویی در منابع می شود. مردم به ندرت از انرژی مصرف شده برای تولید غذا آگاه هستند ، بنابراین آنها در مورد چگونگی محافظت از آن فکر نمی کنند.

برای محافظت از مواد غذایی از طریق  بسته بندی باید موانع مختلفی را در مورد اکسیژن ، نور ، دما ، رطوبت ، میکروب ها ، ایجاد کند. این دقیقا همان جایی است که بسته بندی پلاستیکی نیز خودش را نشان میدهد.

 

چند مثال قابل توجه در اینجا آورده شده است:

فیلم پلاستیکی اولتراتین به جلوگیری از انتقال اکسیژن و افزایش ماندگاری گوشت های تازه به 21 روز یا بیشتر کمک می کند و بسته بندی پلاستیکی که هوای داخل آن گرفته می شود، مانع از تغییر رنگ گوشت ها می شود و مدت زمان ماندگاری را 10 برابر بیشتر از گوشت بسته بندی شده معمولی می کند و در نتیجه باعث کاهش  75 درصد دور ریز این مواد غذایی می شود.

بنابراین به یاد داشته باشیم که چگونه بسته بندی های پلاستیکی در واقع می توانند به ما کمک کنند تا  هم پول کمتری هدر بدهیم هم به محیط زیست آسیب کمتری بزنیم و با استفاده از بسته بندی های پلاستیکی هر دو را انجام دهیم. و برای خود و دیگران  تکرار کنید: بسته بندی پلاستیکی در واقع می تواند بخشی از راه حل باشد.

 

 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ بازارسال؛ توسط واحد آموزش شرکت ارجان پلاست روناک________________________

 

از اینکه ما را دنبال و معرفی می کنید متشکریم
همراهی شما باعث افتخار ماست.

 

 

ما را در سایر رسانه ها دنبال کنید.

اینستاگرام
واتس آپ
آپارات

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *